8 راه برای بهبود ارتباطات در پروژه ساخت و ساز شما

من دوست دارم تیم سازنده ای را که روی یک پروژه تجاری کار می کنند به عنوان یک ارکستر در نظر بگیرم: مشاوران آهنگسازانی هستند که موسیقی متن را تنظیم می کنند، حرفه ای ها نوازندگانی هستند که موسیقی را زنده می کنند و پیمانکار عمومی رهبر ارکستر است که مسئولیت آن را بر عهده دارد. همه را با هم جمع می کند

نگاهی به لیست مجریان نظام مهندسی اراک بیندازید

اگر برای یک دقیقه فرض کنیم که اسناد قرارداد حاوی تمام اطلاعات مورد نیاز برای ساخت پروژه نهایی است، از بیرون به نظر می رسد که واقعاً به پیمانکار عمومی نیازی نیست. اما این دور از واقعیت است… همانطور که رهبر ارکستر برای راهنمایی نوازندگان بسیار مهم است، پیمانکار عمومی واسطه کلیدی اطلاعات بین همه طرفین است

%name 8 راه برای بهبود ارتباطات در پروژه ساخت و ساز شما

وقتی همه در یک صفحه هستند و از یک طرح کار می کنند – ساخت و ساز می تواند باورنکردنی باشد…. اما وقتی مردم در مسیرهای متفاوتی حرکت می کنند، خوب آن موقع است که مشکل ایجاد می شود. تفاوت بین این دو سناریو اغلب به این بستگی دارد که پیمانکار عمومی چقدر با ارتباطات خود خوب است.

با در نظر گرفتن این موضوع، در اینجا 9 راه برای بهبود ارتباطات در پروژه ساخت و ساز شما آورده شده است.

جلسات آغازین زیرمجموعه

یک پیمانکار فرعی جدید که در سایت بسیج می شود، فرصتی عالی برای همسو کردن افراد کلیدی تیم خود با انتظارات پروژه ارائه می دهد. برای حوزه‌های اصلی، بهترین کار این است که هم تیم‌های اداری و هم تیم‌های میدانی با هم ملاقات کنند.

این فرصت شما برای برقراری ارتباط است:

برنامه فعلی پروژه – هم برنامه اصلی بلند مدت و هم برنامه های پیش بینی کوتاه مدت

الزامات ایمنی و انتظارات هنگام حضور در محل – جهت گیری برای کارگران جدید چگونه است، چه مدارکی باید ارائه شود، الزامات PPE و غیره.

تدارکات سایت – نحوه دسترسی به سایت برای کارگران و تحویل، مسیرهای سفر مواد در محل، در دسترس بودن تجهیزات بالابر (در صورت وجود) و غیره.

الزامات مجوز – اینها می تواند الزامات قضایی تجارت (مجوز لوله کشی) یا الزامات عملیاتی تعیین شده توسط پیمانکار عمومی یا کارفرما (مجوزهای کار گرم، مجوزهای تعطیلی و غیره) باشد.

برنامه کیفیت برای پروژه چگونه به نظر می رسد – چه زمانی باید انتظار بازرسی ها، نحوه ردیابی و اطلاع رسانی لیست های پانچ، بازدارندگی کمبود و غیره.

نحوه پرداخت – زمان فاکتور، نحوه توافق متقابل در مورد میزان کار انجام شده، زمان انتظار سپرده گذاری، مدارک اجباری برای ارسال با هر فاکتور و غیره.

در تجربه من، اگرچه برگزاری جلسه با تیم‌های اداری که ممکن است شامل کارکنان میدانی باشد یا نباشند، خوب است، جلسات آغازین زیرمجموعه در محل که فقط پرسنل سایت (سرپرست شما و سرکارگر آنها) در آن شرکت دارند، برای ایجاد زمین بسیار ارزشمند هستند. قوانین در سایت وقتی مردانی که کفش‌های مجلسی دارند نیستند، مردانی که چکمه‌های کاری دارند می‌توانند گفتگوی بسیار صریح‌تر و سرراست‌تری داشته باشند که منجر به هماهنگی بهتر با پیش‌روی پروژه می‌شود.

یادداشت بردارید و صورتجلسه را توزیع کنید. صورتجلسه شروع جلسه اسناد ارزشمندی است که در صورت نیاز به بازگرداندن مسائل به آنها مراجعه کنید.

جلسات سرکارگر

یکی دیگر از راه‌های عالی برای بهبود ارتباطات گسترده سایت، برگزاری جلسات منظم سرکارگر است که در آن همه سرکارگران از مشاغل مختلف که به طور فعال در سایت کار می‌کنند (یا در شرف شروع/بازگشت به سایت) گرد هم می‌آیند تا در مورد برنامه‌های کوتاه مدت خود صحبت کنند.

یک جمع و جور کردن سریع روزانه با یک جلسه هفتگی طولانی تر برای صحبت کردن به ترتیب در مورد برنامه امروز و هفته پیش رو، به معامله گران کمک می کند کارهای خود را به گونه ای ترتیب دهند که برقکار بفهمد که لوله کش چه می کند تا از سر راه یکدیگر دور بمانند. فریمر می‌داند که چقدر زمان دارند تا مجموعه‌های بعدی را بدون توقف معاملاتی که آنها را تعقیب می‌کنند، قاب کنند.

مستندسازی رسمی استندآپ‌های روزانه دشوار است و بعید است در بلندمدت به ارزش زیادی اضافه کند. زمان برای یک پروژه ساختمانی با ارزش است و فردا دوباره ملاقات خواهید کرد. پیشنهاد من این است که جلسات برگزار شود و اجازه دهید غیر رسمی باشد.

مجری کده

مجری کده با بهترین متخصصان و مهندسان و پیمانکاران آماده همکاری با شما عزیزان در زمینه ساخت سوله در اراک | سوله سازی در اراک و حومه با قیمت مناسب میباشد

خدمات ما

ساخت سوله در اراک | پیمانکاری سوله در اراک | سوله سازی در اراک و شهرهای اطراف صفر تا صد

اجرای سوله سبک و سنگین در اراک و حومه

اجرای صفر تا صد سوله در اراک و شهرهای اطراف

ساخت انواع سوله های کوچک و بزرگ

انجام پیمانکاری ساختمان در اراک | پیمانکاری ساختمان در اراک | ساختمان سازی اراک و شهرهای اطراف صفر تا صد

اجرای صفر تا صد ساختمان در اراک و حومه

انجام خدمات پیمانکاری ساختمان در اراک

پیمانکاری ساختمان صفر تا صد اراک و شهر های اطراف

مشارکت در ساخت در اراک

اجرای صفر تا صد ساختمان در اراک و حومه

بازسازی ساختمان اراک در اراک

بازسازی خانه در اراک و حومه

کافیست با ما تماس بگیرید 09026479212 یا از طریق صفحه سفارش پروژه درخواست خود را برای ما بفرستید

جلسات مشاور و بازرگانی

ارتباط کتبی عالی است – وقتی سؤالاتی وجود دارد، می‌توان یک RFI برای شفاف‌سازی هدف طراحی از مشاور(های) مربوطه صادر کرد… اما برای ملاقات، دیدن و قدم زدن در سایت با هم چیزی می‌توان گفت.

لازم به یادآوری است که برای هر پروژه ای که در حال حرکت هستید – مشاوری که با آن کار می کنید احتمالاً 10 مورد دارد. مشاوران اغلب نازک هستند و در حالی که احتمالاً محصول نهایی را کاملاً خوب می شناسند، بعید است که تفاوت های ظریف را درک کنند. زمانی که پروژه در وضعیت نیمه کامل قرار دارد، پیمانکاران با آن مواجه هستند. راه رفتن تیم مشاور با سرکارگر مربوطه در سایت، بینش فوق‌العاده‌ای را فراهم می‌کند که گرفتن آن با RFI (حتی با تصاویر و ویدیوها!) بسیار دشوار است.

تا جایی که می توانید مشاوران را به سایت خود بیاورید، به پیشرفت و مشکلات دست اول نگاه کنید و جلسه را مستند کنید. دقایقی را بین شرکت کنندگان و هر کس دیگری که ایستاده است توزیع کنید

برای بهره مندی از اطلاعات – از جمله مشاوران دیگر و تیم های اداری برای معاملات. شامل اطلاعات کلی در مورد وضعیت فعلی پروژه، هر جزئیات خاصی که بررسی شد، بحث های مهمی که انجام شد، و هر اقدام اولیه از جلسه ای که هم با شخص مسئول و هم با یک موعد مقرر انجام شده است.

وقتی افرادی را گرد هم می آورید که به یک زبان فنی صحبت می کنند، شگفت انگیز است که چه چیزی می تواند از آن بیرون بیاید!

فازبندی نقشه ها

نقشه های فازی کدگذاری شده رنگی یک راه عالی برای برقراری ارتباط یک توالی یا طرح در یک نگاه است. نقشه‌های فازی را می‌توان برای ایجاد برنامه‌های پیش‌بینی که هر تجارت را با رنگ‌های متفاوت، نقشه‌های ریختن بتن، مسیرهای جابجایی مواد در مراحل مختلف پروژه نشان می‌دهد، یا برای شناسایی مناطق اصلی کاری که به خطوط در نمودار گانت گره می‌خورند، استفاده کرد.

اگر یک پروژه دارای مراحل اصلی است – استفاده از نقشه فازی با کد رنگی می تواند در انتقال سریع و موثر طرح فاز به هر کسی که آن را می بیند مفید باشد.

اینها را چاپ کنید و آنها را در مناطق پر رفت و آمد مانند محل کار یا دفتر سایت پست کنید تا بیشترین توجه را به آنها جلب کنید.

جدول زمانی اصلی نمودارهای گانت

آیا تا به حال روی پروژه ای کار کرده اید که برنامه زمانی اصلی نداشته باشد؟ من چنین پروژه هایی را دیده ام و در پیچیدن سرم به دور آنها مشکل دارم. برای من، اگر مجبور شوم یک سند واحد را انتخاب کنم که کل پروژه را در بر بگیرد، آن برنامه زمانبندی اصلی به عنوان نمودار گانت است زیرا یک برنامه اصلی خوب از شروع تا پایان، کل داستان پروژه را بیان می کند.

برای پروژه های در مقیاس طولانی تر یا بزرگ، شامل تمام فعالیت های اصلی برای هر پیمانکار تجاری، موارد طولانی مدت، نقاط عطف برنامه کلیدی، بازرسی های مورد نیاز و زمان بسته شدن را در نظر بگیرید. پیش نویس برنامه را مرور کنید و از پیمانکاران تجاری خود در طول فرآیند خرید قرارداد فرعی نظر بگیرید تا آنها را با اهداف کلی پروژه با توالی فعالیت ها در یک جریان منسجم و با مدت زمان قابل قبول متقابل هماهنگ کنید.

اگر معاملات به مدت زمان هر فعالیت در برنامه زمان بندی و ترتیب انجام فعالیت ها خرید کرده باشند – نمودار گانت ابزاری برای انتقال این اطلاعات به سایر سهامداران در پروژه ها است.

به روز رسانی منظم برنامه، همه را در جریان و پاسخگو به اهداف کلی پروژه نگه می دارد.

تخته های سفید چاپ شده

یک نمونه تخته سفید چاپ شده از Everase

ممکن است (و نسبتاً ارزان) یک نقاشی روی تخته سفید با پاک کردن خشک چاپ شود. اولین باری که تابلوی وایت برد پلان ساختمانی را روی یک پروژه دیدم، ذهنم متحیر شد… می‌توانستم تمام آن را بنویسم و به میل خود پاک کنم بدون اینکه روی نقاشی زیر آن تأثیر بگذارم.

من دیده‌ام که تخته‌های سفید چاپی به‌طور مؤثری در ارتباط با جلسات سرکارگر استفاده می‌شوند:

به هر پیمانکار تجاری رنگ متفاوتی از نشانگر داده می شود.

صبح، ایستادن سرکارگر در مقابل تخته سفید اتفاق می افتد و هر سرکارگر در منطقه ای که کار می کند (به عنوان یک جعبه در اطراف یک اتاق، با برجسته کردن دیوارها، دور پنجره ها و غیره) رنگ می کند. اگر دو یا چند رنگ با هم همپوشانی داشته باشند، یک چت سریع می‌تواند تضاد را قبل از اینکه کسی با دیگری برخورد کند، حل کند.

سپس در طول روز، اگر سؤالی مطرح شد یا شخصی مسدود شد، می‌تواند سؤال یا نظری را با رنگ تعیین شده خود برای بررسی صبح روز بعد روی تابلو بنویسد.

تخته‌های سفید چاپی همچنین می‌توانند برای نشان دادن مناطق خطرناک، مسیرهای سفر، مکان‌های قرار دادن مواد یا هر تعداد چیز دیگر استفاده شوند.

پیام های متنی

ما به خوبی وارد قرن بیست و یکم شده ایم و این روزها همه یک تلفن دارند. مگر اینکه در یک منطقه دورافتاده و بدون دریافت تلفن همراه کار می کنید، پیام کوتاه یا استفاده از یک برنامه پیام رسانی فوری در محل کار راهی موثر برای برقراری ارتباط پیام های فوری/حساس به زمان است. اگر در یک منطقه پر سر و صدا هستید، ارتباط از طریق پیام متنی در مقایسه با تماس صوتی اغلب به وضوح قابل درک است.

به طور کلی، ما نباید به پیام‌های متنی به‌عنوان روش اصلی ارتباط تکیه کنیم، اما برای به‌روزرسانی‌ها یا سؤالاتی که فقط به پاسخ کوتاه نیاز دارند، می‌توانند بسیار مؤثر باشند. چک-این با تامین کننده ای را در نظر بگیرید که برای تحویل مواد به سایت می آید:

“تأیید تحویل شما هنوز برای ساعت 3 بعدازظهر امروز برنامه ریزی شده است. لطفا پاسخ دهید بله یا خیر”

“بله – ما آنجا خواهیم بود”

این تبادل احتمالا برای هر دو طرف سریعتر از تماس تلفنی بوده است، احتمال دریافت آن بیشتر از ایمیل است، و اگر بعداً فراموش کردید که چه پاسخی داشتید – یک سابقه مکتوب وجود دارد که باید به آن مراجعه کنید.

تماس های تلفنی قدیمی

عکس آنی اسپرات در Unsplash

آیا متوجه شده اید که ما در آخرین نقطه هستیم و من هنوز به ایمیل اشاره نکرده ام؟ در بسیاری از زوایای صنعت ساخت و ساز، ایمیل به روشی فراگیر برای ارتباط تبدیل شده است. بین اعلان‌ها از نرم‌افزار مدیریت پروژه تصادفی، اشتراک در خبرنامه، به‌روزرسانی‌های ورزشی فانتزی و ارتباطات داخلی شرکت، صندوق ورودی افراد مملو است و گم شدن ایمیل شما در دریایی از ایمیل‌های دیگر بسیار آسان است.

آیا ایمیل هنوز جایی دارد؟ کاملاً آن d

بله، و احتمالاً برای مدت طولانی این کار را انجام می دهد – اما اگر در حال ارسال ایمیل هستید، دیگر انتظار نمی رود که کسی آن را سریع بخواند یا به موقع با شما تماس بگیرد.

یک تماس تلفنی قدیمی یکی از بهترین راه‌ها برای ارتباط با کسی و به اشتراک گذاشتن اطلاعات است.

تماس‌های تلفنی یک گفتگوی دوطرفه و آنی ایجاد می‌کنند، جایی که می‌توانید آنچه را که باید به اشتراک بگذارید، آنچه را که باید بپرسید بپرسید و پاسخ‌ها را همانجا دریافت کنید. همچنین بسیار شخصی تر از ایمیل است و فرصتی برای تعمیق ارتباط انسانی با شخصی در صنعت رابطه محور فراهم می کند. همیشه می‌توانید مکالمه را با یک ایمیل دنبال کنید تا آنچه را که برای مراجعات بعدی مورد بحث قرار گرفته است مستند کنید.

یکی از توصیه های مورد علاقه من به جوانانی که شروع به کار در ساخت و ساز می کنند این است که تلفن را بردارید و تماس بگیرید.

از اینکه برای خواندن این وقت گذاشتید متشکرم – امیدوارم مطالب برای شما ارزشمند بوده باشد. اگر می‌خواهید قطعات خرد منظمی مانند این را در صندوق ورودی خود دریافت کنید، لطفاً به عنوان مشترک به انجمن بپیوندید!

این مقاله و سایر مقالات منتشر شده در این سایت بیانگر نظرات شخصی من هستند و توسط قوانین کپی رایت محافظت می شوند.

 

  • بازدید : 57 بار
  • نظرات : 0 نظر
  • تاریخ : ۹ اردیبهشت ۱۴۰۲

نظر خود را بنویسید

نظر شما پس از بررسی و تایید مدیریت نمایش داده خواهد شد
هنوز نظری ثبت نشده است ، اولین نفری باشید که نظر میدهید !