طراح فونت ها

حسین زاهدی

حسین زاهدی اخذ مدرک کارشناسی ارتباط تصویری درسال ۱۳۷۹ | شروع ساخت فونت بصورت حرفه‌ای در شرکت نرم افزاری هامون سال ۱۳۸۰ | ساخت قلم نیریزی به سفارش شورای عالی اطلاع رسانی در سال ۱۳۸۴ | ساخت فونت ملی ایران نستعلیق به سفارش شورای عالی اطلاع رسانی | ساخت و طراحی فونت نبی |اصلاح و بازسازی بیش از ۱۵۰ فونت قدیمی و دادن کرنینگ

مجتبی کیا

مجتبی کیا از سال 2006 اقدام به تغییر در فونت های عربی و سازگار کردن اونها برای فارسی نموده است که حاصل آن بیش از 400 فونت بسیار زیبا می باشد.

صابر راستی کردار

شاید برای اولین بار باشد که اسم صابر راستی کردار را شنیده اید. ایشون در زمینه فونت یک سری فونت ها را به صورت آزاد قرار داده اند که واقعا ارزش و جای تشکر دارند.

استاد مسعود سپهر

دکتر مسعود سپهر متولد ۱۳۵۵ در تهران از شناخته شده ترین طراحان گرافیک معاصر ایرانی و از پیشکوستان این رشته در ایران هستند. آقای سپهر نایب رئیس انجمن طراحان گرافیک ایران و استاد دانشگاه هنر نیز هستند.

سید ناصر خادم

سید ناصر خادم، از سال ۱۳۸۷ به عنوان گرافیک دیزاینر و تایپوگرافر فعالیت می‌کند. تخصص ناصر در انجام پروژه‌های تایپوگرافی و لوگوتایپ است. وی فونت کلمه را بر اساسِ هندسه‌ی دایروی در سال ۱۳۹۵ در وزن نرمال طراحی کرد و سپس ویرایش نهایی را در چهار وزن ارائه کرده است.

مسلم ابراهیمی

مسلم ابراهیمی کارشناس ارشد گرافیک است که از سال 1388 بصورت پیگیر و حرفه‌ای به طراحی تایپ فارسی مشغول بوده است.در سال های ابتدایی دغدغه او تدریس کاربردی درس طراحی تایپ در دانشگاه‌ها بود و پس از آن با راه اندازی وبسایت فونت‌ایران تمرکز خود را به ساز و کار نشر و بازریابی برای فونت فارسی تغییر داد. فونت های طراحی شده توسط مسلم ابراهیمی طی سال های 1393 تا 1396 توانست چهره تایپوگرافی وب و نرم‌افزار فارسی را تغییر دهد.